08 paź 2021

Rozłączniki wnętrzowe SN – dla bezpiecznych i wytrzymałych sieci rozdzielczych

Rozłączniki wnętrzowe SN marki uesa są z powodzeniem stosowane w sieciach wielu krajów. Czym dokładnie się charakteryzują? Jakie mają zalety? Sprawdź, co warto o nich wiedzieć.

Uesa. Rozwiązania na lata

Nieustannie dążymy do udoskonalania naszych produktów. Efektem ponad 25-letniego doświadczenia w projektowaniu i wytwarzaniu aparatury łączeniowej średniego napięcia są rozwiązania maksymalnie bezpieczne, niezawodne i cechujące się wysoką jakością. Robimy wszystko, aby wyjść naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom naszych klientów. Właśnie dlatego podejmujemy się nawet najcięższych wyzwań związanych z rozdziałem energii elektrycznej do 24 kV.

Podczas pracy nad zleceniem korzystamy wyłącznie z usług sprawdzonych dostawców części. Pilnujemy przy tym, aby aparaty spełniały najnowsze wymogi i zostały wykonane w solidny, staranny sposób. Specjalne miejsce w naszej ofercie zajmuje kolekcja rozłączników, odłączników oraz uziemników, które znajdują zastosowanie w sieciach rozdzielczych SN na napięcia do 24 kV. Jakie dokładnie mają możliwości? Zobacz, co sprawia, że nasze rozłączniki wnętrzowe SN wyróżnia tak doskonała jakość.

Przeczytaj również: Jakość przede wszystkim. Rozmowa z Piotrem Góreckim, Dyrektorem Działu Produkcji w uesa Polska Sp. z o.o.

Jakie rozłączniki wnętrzowe SN oferujemy?

Naszą ofertę obejmuje szeroka gama produktów i innowacyjne technologie, które odpowiadają tendencjom na rynku oraz oczekiwaniom branży. Na co warto się zdecydować? W naszej kolekcji aparatury łączeniowej średniego napięcia znajdziesz między innymi:

  • odłączniki T,

  • uziemniki typu DES,

  • rozłączniki liniowe KL,

  • rozłączniki bezpiecznikowe KLF.

Upewniliśmy się, że aparaty typu KL i KLF pozostają całkowicie bezpieczne dla rozdzielnic SN oraz stacji transformatorowych. W jaki sposób? Przede wszystkim w obu przypadkach zastosowaliśmy zamkniętą komorę gaszeniową łuku elektrycznego. Ale to nie koniec. Rozłączniki wnętrzowe SN mają sztywną konstrukcję i są zbudowane ze specjalnie dobranych materiałów o wysokim standardzie. Takie rozwiązanie gwarantuje długotrwałe działanie bez konieczności dodatkowej regulacji i konserwacji nawet przez wiele lat.

Zawsze, kiedy wymaga tego sytuacja, oddajemy też do dyspozycji klientów pomocne wyposażenie dodatkowe, czyli nie tylko uziemniki, uziemniki szybkie, podstawy bezpiecznikowe, dźwignie oraz cięgna manewrowe, ale również wyzwalacze, styki pomocnicze, napędy silnikowe i cięgna elastyczne typu flexball.

Rozłączniki wnętrzowe SN – dla bezpiecznych i wytrzymałych sieci rozdzielczych Rozłączniki wnętrzowe SN – dla bezpiecznych i wytrzymałych sieci rozdzielczych
Rozłączniki wnętrzowe średniego napięcia - Produkcja w zakładzie uesa

Międzynarodowa jakość

Nie bez powodu rozłączniki, odłączniki i uziemniki uesa są z powodzeniem wykorzystywane w krajowej energetyce, a także w całej Europie i na świecie. Wieloletnia produkcja pomogła nam je maksymalnie dopracować i ulepszyć. Dzięki wielu badaniom przeprowadzonym w niezależnych, międzynarodowych laboratoriach upewniliśmy się, że spełniają wszystkie standardy jakości i bezpieczeństwa.

Rozłączniki z teleskopową komorą gaszeniową powstają i są testowane zgodnie z wytycznymi dla urządzeń prądu przemiennego VDE, IEC, PN-EN i DIN. Cały czas pracujemy również nad tym, aby cykl produkcyjny był zgodny z wymogami ochrony środowiska. Sporą uwagę przykładamy do efektywnego wykorzystania oraz profesjonalnego doboru materiałów.

Bazujemy wyłącznie na sprawdzonych komponentach i rozwiązaniach, które nie budzą wątpliwości. To sprawia, że nasze rozłączniki wnętrzowe SN nadają się do bardzo długiego, bezawaryjnego eksploatowania we wnętrzowych urządzeniach rozdzielczych do 24 kV. Co jeszcze przemawia na ich korzyść?

Sprawdź również: Nowa era rozwiązań dla energetyki. Rozmowa z Jackiem Pietrzykiem

Rozłączniki wnętrzowe SN – dla bezpiecznych i wytrzymałych sieci rozdzielczych Rozłączniki wnętrzowe SN – dla bezpiecznych i wytrzymałych sieci rozdzielczych
Rozłączniki wnętrzowe średniego napięcia - Produkcja w zakładzie uesa

Czym się wyróżniają rozłączniki wnętrzowe SN marki uesa?

Jaka jest sugerowana pozycja montażu? W warunkach normalnej pracy nasze rozłączniki i odłączniki przewidziane są do zabudowy pionowej. Chcesz, aby rozłącznik z teleskopową komorą gaszeniową typu KL działał w wiszącej lub leżącej pozycji poziomej? Pamiętaj, aby zaopatrzyć się w przewidziane do tego celu części.

Rozłączniki z komorą gaszeniową, ze stałym materiałem gazującym, samodzielnie wytwarzają środek niezbędny do gaszenia łuku elektrycznego powstającego w procesie przerwania obwodu, w którym płynie prąd. Dzięki użyciu napędu szybkiego produkty takie mogą całkowicie bezpiecznie włączyć obwody prądowe. Jakie właściwości mają nasze rozłączniki wnętrzowe SN? Tym, co je wyróżnia, jest nieskomplikowana budowa oraz brak ścianek izolacyjnych nawet dla małych odstępów między biegunami. Do innych ich zalet należą:

  • wysoka wytrzymałość mechaniczna i termiczna,

  • prosta mechanika napędu,

  • wysoka zdolność łączeniowa,

  • instalacja gasząca umieszczona między nożami rozłącznika,

  • zamknięta, teleskopowa komora gaszeniowa,

  • możliwość przerwania toru prądowego bez widocznego łuku elektrycznego.

Chcesz poznać szczegóły naszej oferty? Skontaktuj się z naszymi przedstawicielami i zamów pełny katalog produktów uesa. Napisz lub zadzwoń:

tel.: +48 68 372 50 00
e-mail: centrala@uesa.pl