19 kwi 2022

OZE nie tylko dla elektrowni. Na zieloną energię stawiają również przedsiębiorcy

Najnowsze raporty sugerują, że w obliczu gwałtownych wzrostów cen prądu przedsiębiorcy coraz częściej będą stawiać na zieloną energię. Które rozwiązania okazują się najbardziej opłacalne? Co możemy zaoferować naszym klientom? Sprawdź.

Zielona energia dla przedsiębiorców

Najnowsze dane i prognozy mówią same za siebie. Świat wydaje teraz na energię więcej niż kiedykolwiek – apeluje Rystad Energy, czyli niezależna firma z siedzibą w Oslo w Norwegii, która na podstawie systematycznych badań energetycznych oferuje kompleksowe analizy oraz usługi doradcze. Podczas gdy globalne wydatki na energię osiągają rekordowy poziom, coraz większe znaczenie mają OZE. Wraz ze skokiem cen energii elektrycznej nowych rozwiązań szukają nie tylko klienci indywidualni, ale również krajowi przedsiębiorcy. Nowoczesne, bardziej ekonomiczne rozwiązania to konieczność, aby zabezpieczyć się przed zmianami w przepisach i stawkach na energię oraz optymalizować firmowe wydatki.

Większość raportów i badań pokazuje, że wykorzystywanie węgla czy innych nieodnawialnych źródeł energii będzie stopniowo maleć, co wpłynie na rozwój alternatywnych sposobów pozyskiwania energii odnawialnej – podkreśla „Newseria BIZNES”, która wśród aktualnych tendencji wymienia przede wszystkim rozwój rynku pomp ciepła oraz fotowoltaiki. Z czego to wynika i przynosi efekty? Chociaż główną motywacją mają być oszczędności finansowe, inwestycja w OZE oznacza także brak emisji zanieczyszczeń, a co za tym idzie – korzyści ekologiczne, zdrowotne oraz… marketingowe. Dziś świadome firmy w swoich modelach biznesowych zakładają działalność proekologiczną. Pozwala to dodatkowo zbierać marketingowe punkty z produkcji ekologicznej energii – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Samochody elektryczne i stacje ładowania AC

Kolejnym rozwiązaniem, które przynosi realne oszczędności oraz sprzyja środowisku, są oczywiście… pojazdy z napędem elektrycznym. Chociaż ich liczba w Polsce wciąż jest niewielka, szybko zdobywają też nowych zwolenników, co wyraźnie podkreślają aktualne raporty i analizy. Przygotowaniem floty pojazdów w oparciu o najnowsze dokonania rynku motoryzacyjnego mają być szczególnie zainteresowani przedsiębiorcy. Niestety, przeszkodą dla wprowadzania tego typu innowacji okazuje się bardzo często słaba dostępność infrastruktury ładowania. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, dostarczamy niezawodne i wygodne stacje AC marki uesa. Chcesz stworzyć możliwość ładowania samochodów elektrycznych na terenie firmy dla swoich pracowników lub klientów? Zastanawiasz się nad montażem urządzenia na terenie swojego zakładu lub przedsiębiorstwa? Dowiedz się, jaką mają konstrukcję oraz kiedy jeszcze się przydadzą: Stacja AC do ładowania samochodów elektrycznych – inwestycja, która się zwraca.

Stacje transformatorowe. Bezpieczne i niezawodne zasilanie dla firm

Najważniejszym zadaniem, jakie stoi przed przedsiębiorcami w obliczu gwałtownego wzrostu cen energii elektrycznej jest dziś poszukiwanie bezpiecznych i stałych źródeł zasilania, które pozwolą osiągnąć znacznie większą wydajność energetyczną, a jednocześnie ograniczyć wydatki. Niestety, nieodpowiednio dobrane do potrzeb metody bardzo często skutkują poważnymi awariami, spadkiem efektowności, przerwami w zasilaniu oraz kosztownymi przestojami podczas pracy. Jak tego uniknąć? Odpowiedzią są stacje transformatorowe, które gwarantują sprawną i niezakłóconą dostawę energii.

Posiadamy zarówno kompaktowe urządzenia, które zostały stworzone specjalnie z myślą o mniejszych odbiorcach przemysłowych oraz placach budowy, jak też stacje idealne dla firm, zakładów produkcyjnych i innych miejsc wymagających większych nakładów mocy. Nowoczesne wyposażenie naszych produktów umożliwia dziś nie tylko klasyczny rozdział prądu, ale również monitorowanie mediów, ograniczenie zużycia oraz osiągnięcie sporych oszczędności. Jak to działa?

Dowiedz się więcej: Stacja transformatorowa – jak działa i jak wybrać odpowiednie urządzenie

Jak oszczędzać energię i uniknąć awarii?

Odpowiedzią na potrzeby rynku są między innymi dedykowane systemy automatyki przemysłowej, które oferują szereg korzyści nie tylko dużym firmom, ale również mniejszym zakładom produkcyjnym. Świadomość sposobu, w jaki funkcjonuje przedsiębiorstwo okazuje się niezbędna, aby skutecznie optymalizować procesy i w znacznym stopniu obniżyć koszty energii. Wszystkich tych informacji dostarcza obecnie monitoring zużycia mediów. Jak to działa?

Aplikacja pomaga od razu dowiedzieć się, w jaki sposób zużywana jest energia, gdzie możemy szukać oszczędności oraz co zrobić, aby wyeliminować przewidywane usterki i napotkane błędy. Co ważne, pomiary zużycia dotyczą nie tylko standardowych obszarów, takich jak prąd lub gaz, ale też wszystkich czynniki, które uczestniczą w danej produkcji. Na tej podstawie jesteśmy w stanie określić między innymi, jakie efekty będziemy w stanie uzyskać przy zmianie wybranego parametru oraz które opcje warto wprowadzić na stałe.

Co jeszcze można zrobić, aby bardziej efektywnie gospodarować zasobami? Więcej informacji o zaletach oraz działaniu monitoringu zużycia mediów znajdziesz w artykule: Automatyka przemysłowa w zakładach produkcyjnych.

Źródło: rystadenergy.com, biznes.newseria.pl