16 lis 2021

Stacja AC do ładowania samochodów elektrycznych – inwestycja, która się zwraca

Nasza autorska stacja AC do jednoczesnego ładowania dwóch samochodów elektrycznych mocą do 22 kW została odebrana przez Urząd Dozoru Technicznego i udostępniona do korzystania klientom. Jak inwestycja w takie rozwiązanie może się zwrócić i kto może na nim skorzystać? Poznaj nasz produkt.

Samochody elektryczne w Polsce i na świecie

Według raportu Global EV Outlook 2021, opracowanego przez Międzynarodową Agencję Energii, pod koniec 2020 r. liczba aut napędzanych energią elektryczną przekroczyła na świecie 10 mln. Europa po raz pierwszy wyprzedziła wówczas Chiny pod względem liczby nowych rejestracji samochodów elektrycznych. Na naszym kontynencie zarejestrowano w samym 2020 r. 1,4 mln „elektryków”.

Chociaż liczba wydaje się marginalna w porównaniu do pozostałych pojazdów, jeżdżących na światowych drogach, „Dziennik Gazeta Prawna”, który zinterpretował wspomniany raport, wskazuje na tendencję wzrostową.

To obecnie najszybciej rosnąca część rynku motoryzacyjnego, co widać również w rozwoju niezbędnej infrastruktury ładowania pojazdów – zaznacza „Dziennik Gazeta Prawna”.

Liczba rejestracji pojazdów z napędem elektrycznym wzrosła w 2020 r. aż o 41%. Na uwagę zasługuje fakt, że w ubiegłym roku, ze względu na pandemię, globalna sprzedaż aut spadła o 16%. W tym czasie na całym świecie sprzedano ponad 3 mln samochodów elektrycznych, co stanowiło 4,6% ogółu.

Jak wypada Polska na tle świata i Europy? Nadal jesteśmy w tyle z liczbą 25 407 zarejestrowanych zelektryfikowanych samochodów osobowych (stan na koniec maja 2021 r.). Warto jednak dodać, że w ciągu ostatnich pięciu miesięcy liczba „elektryków” zwiększyła się w Polsce o 149% w porównaniu do analogicznego okresu z ubiegłego roku.

Raport PKO Leasing pokazuje natomiast, że samochody z napędem elektrycznym szczególnie interesują przedsiębiorców. Już 20% przedstawicieli sektora MŚP rozważa budowę floty pojazdów w oparciu o hybrydy plug-in oraz samochody elektryczne. Wynik ten mógłby być większy, gdyby nie ograniczenia. Raport PKO Leasing wskazuje, że wśród głównych barier przedsiębiorcy wymieniają m.in. niewystarczającą infrastrukturę ładowania. Według Licznika Elektromobilności, uruchomionego przez PZPM i PSPA, liczba publicznych stacji ładowania pojazdów elektrycznych wyniosła z końcem maja br. 1,5 tysiąca.

Dobry czas na inwestycje

Dane i prognozy mówią same za siebie. Chociaż liczba aut elektrycznych jest w Polsce i Europie ciągle niska, użytkownicy pojazdów coraz chętniej wybierają samochody, sprzyjające środowisku i oszczędnościom. To dobry moment, by wykorzystać tę tendencję i zaoferować kierowcom wygodne rozwiązanie w postaci sprawnej i niezawodnej ładowarki AC.

Kto może na tym skorzystać? Ładowarka AC marki uesa została stworzona zarówno jako ogólnodostępna stacja z możliwością świadczenia usługi ładowania i raportowaniem do EIPA, jak i do użytku prywatnego – dla właścicieli samochodów elektrycznych, dla właścicieli firm, posiadających flotę pojazdów zasilanych elektrycznie, a także dla zakładów i przedsiębiorstw, które chcą wyjść naprzeciw potrzebom swoich klientów i pracowników oraz udostępnić stację ładowania na terenie firmy. Ładowarka świetnie sprawdzi się także w celach komercyjnych przy hotelach, punktach gastronomicznych, przy galeriach handlowych oraz podobnych punktach użytkowych.

Stacja ładowania AC – wysoka jakość i niezawodność

Jak każdy nasz produkt, również stacja ładowania AC została stworzona z ogromnym naciskiem na jakość wykonania – od komponentów wewnętrznych po obudowę i nowoczesny design. Stacja wykonana została ze stali nierdzewnej, która jest odporna na niesprzyjające warunki pogodowe oraz na akty wandalizmu. Wewnątrz zastosowaliśmy najwyższej jakości aparaturę rozdzielczą, zabezpieczeniową i sterowniczą renomowanych producentów. Stacja posadowiona jest na stabilnym, betonowym cokole. Jej montaż nie wymaga użycia dźwigu.

Stacja AC do ładowania samochodów elektrycznych - inwestycja, która się zwraca Stacja AC do ładowania samochodów elektrycznych - inwestycja, która się zwraca
Stacja ładowania AC i aplikacja do rozliczeń

Stacja umożliwia jednoczesne ładowanie dwóch samochodów elektrycznych mocą do 22 kW.

Układ pomiarowo-rozliczeniowy zużycia energii elektrycznej według standardu MIDI przypisany jest do punku ładowania. Stacja może posiadać także rozliczeniowy układ pomiaru energii z dostawą energii elektrycznej. Dostęp i komunikacja możliwe są poprzez RIFD i/lub aplikację Backendu – w naszym przypadku jest to aplikacja ELOCITY.

Stacja posiada także takie udogodnienia, jak:

  • wyświetlacz prezentujący aktualny pobór energii,
  • awaryjne odblokowanie kabla w przypadku zaniku napięcia bez konieczności wzywania serwisu,
  • ochrona przeciwprzepięciowa typ 1 + typ 2,
  • tylna tablica licznikowa, umożliwiająca rozliczeniowy pomiar energii z zakładem energetycznym,
  • i wiele innych.

Jest to jedno z wielu rozwiązań, jakie oferuje rynek, jednak warto pamiętać, że stację ładowania AC marki uesa zdecydowanie wyróżnia jakość.

Co wyróżnia naszą ładowarkę od konkurencji? Jak zawsze będziemy konkurować jakością, zapewniając rozwiązanie, które oferuje maksymalną niezawodność. Klient, który kupuje ładowarkę u nas, ma mieć dobry produkt, a nie tracić czas na rozmowy z konsultantem, zgłaszając uwagi i usterki – mówi Marek Chromik, Dyrektor Generalny uesa Polska Sp. z o.o.

Poznaj nasz produkt lepiej. Wejdź na naszą stronę: Stacja ładowania AC