21 lut 2022

Nowy Rok, nowe sukcesy: Umowa z firmą TAURON Dystrybucja S.A. podpisana!

Rok 2022 zaczęliśmy od dużego sukcesu – pozyskania ważnego kontraktu na rozłączniki wnętrzowe SN dla wiodącego dystrybutora energii w Polsce. Jak pokonaliśmy konkurencję i co wygrany przetarg dla nas oznacza? Przeczytaj.

12 miesięcy współpracy

Z firmą TAURON współpracujemy od lat i dbamy o to, by nasze relacje biznesowe były zawsze w jak najlepszej formie. Realizowaliśmy i realizujemy dla niej różne zlecenia, dostarczając rozwiązania z zakresu energetyki. Bierzemy także udział w realizacji większych projektów spółki TAURON Nowe Technologie, które często stanowią ciekawe wyzwania techniczno-logistyczne w zakresie produkcji i dostaw urządzeń rozdzielczych SN / nn oraz układów automatyki.

Przeczytaj również: Rozłączniki wnętrzowe SN – dla bezpiecznych i niezawodnych sieci rozdzielczych

Wygrany przetarg na rozłączniki wnętrzowe SN pozwolił nam związać się z TAURON Dystrybucja S.A. na kolejnych 12 miesięcy. W tym czasie będziemy realizować dostawy dla poszczególnych oddziałów firmy. Dlaczego ten kontrakt jest dla nas tak istotny?

TAURON to potentat na rynku energetyki i cieszymy się, że możemy dla niego dostarczać nasze rozwiązania – wyjaśnia Piotr Górecki, Dyrektor Działu Produkcji w uesa Sp. z o.o. – Taki kontrakt świetnie dopełnia nasz portfel zamówień. Nie wyczerpuje naszych możliwości produkcyjnych, a pozwala na wypełnienie luk, które pojawiają się na produkcji.

Planowanie w niepewnych czasach

Prace nad złożeniem oferty trwały długo, co wynikało z jednej strony ze zmian w terminach, a z drugiej – z sytuacją na rynku, z jaką od wybuchu pandemii borykamy się na co dzień. Braki surowców, braki materiałów, opóźnienia w dostawach, przerwane łańcuchy dostaw, trudności z odpowiednim skalkulowaniem cen z wyprzedzeniem to nowa rzeczywistość, w której funkcjonujemy już od dwóch lat. Nasz zespół złożony z trzech osób – Piotra Góreckiego, Dyrektora Działu Produkcji, Piotra Marczewskiego, Kierownika Produkcji ds. Aparatury SN i Iwony Maludy, Asystentki Dyrektora ds. Produkcji – doskonale sobie z nimi poradził. W jaki sposób?

Ostatni rok w pandemii spowodował, że na rynku materiałów i surowców nastąpiło ogromne zamieszanie. Na szczęście chłodne kalkulacje i rzetelne podejście pozwoliły nam opracować opłacalną ofertę. Po ogłoszeniu wyników okazało się, że tylko my jako uesa zmieściliśmy się w przewidzianym przez zamawiającego budżecie – wyjaśnia Piotr Marczewski.

Przeczytaj również: Naszym sukcesem jest zespół. Rozmowa z Piotrem Marczewskim, Kierownikiem Działu Produkcji ds. Aparatury SN

Bardzo istotne jest planowanie, obserwowanie zmian na rynku, słuchanie prognoz. Znamy nie tylko potrzeby klientów, ale też naszych dostawców i z odpowiednim wyprzedzeniem staramy się reagować na sytuację. Jeżeli pojawiają się konkretne prognozy czy plany, uwzględniamy je w naszych symulacjach. Dzięki temu z wyprzedzeniem możemy przewidzieć opóźnienia w dostawach i terminowo wywiązywać się ze wszystkich zamówień, które realizujemy. Istotna jest także dywersyfikacja dostaw.

W tej chwili wspomagamy się już nie tylko jednym kluczowym dostawcą, mamy też drugiego, który jest minimalnie droższy, ale jest w stanie zapewnić nam ciągłość produkcji. Bo straty związane z opóźnieniami będą na pewno dużo większe niż ten odrobinę droższy materiał – wyjaśnia Piotr Górecki.

Nowy Rok, nowe sukcesy: Umowa z firmą TAURON Dystrybucja S.A. podpisana! Nowy Rok, nowe sukcesy: Umowa z firmą TAURON Dystrybucja S.A. podpisana!
Piotr Marczewski, Kierownik Produkcji ds. Aparatury SN i Iwona Maludy, Asystentka Dyrektora ds. Produkcji

Z energią w nowe wyzwania

Wygraną w przetargu zawdzięczamy więc profesjonalnemu podejściu naszych pracowników, którzy są w stanie reagować na zmiany na rynku i dzięki tej elastyczności, potrafią trafnie określić optymalne ceny i terminy. Sukces ten to także wynik wieloletniej pracy naszych zespołów produkcyjnych, rzetelnie pracujących nad naszymi produktami i zapewniających im odpowiednią jakość, jakiej potrzebuje czołowy dostawca energii w Polsce i jakiej oczekują nasi klienci. Liczymy, że podobnych kontraktów będzie jeszcze więcej i podejmujemy w tym kierunku konkretne działania.

Duże nadzieje wiążemy właśnie z samym rozwojem naszych produktów – mówi Piotr Górecki. – Są to już ugruntowane produkty, cieszące się dużym zaufaniem i mające za sobą swoją historię, jednak cały czas staramy się je modernizować, badać pod kątem nowych norm. Staramy się też wprowadzać nowe produkty. W zeszłym roku udało nam się przeprowadzić z powodzeniem w Instytucie Energetyki w Warszawie próby rozłączników na wyższe prądy i liczymy, że znajdziemy w tym zakresie niszę w rynku bądź uda nam się pozyskać więcej klientów na rynku europejskim.

Szukasz zaufanego partnera, który zadba o Twoją sieć energetyczną? Poznaj bliżej ofertę uesa i skontaktuj się z nami.