28 sty 2022

Naszym sukcesem jest zespół. Rozmowa z Piotrem, Kierownikiem Działu Produkcji ds. Aparatury SN

Nasza siła drzemie w doświadczonym, zgranym zespole. O tym, jak pracujemy nad jakością oraz co sprawia, że nasza kadra jest tak wyjątkowa opowiada Piotr Marczewski, Kierownik Działu Produkcji ds. Aparatury SN.

Co jest najbardziej istotne na stanowisku Kierownika Działu Produkcji ds. Aparatury SN? Na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę?

Najważniejszy jest nadzór nad procesem produkcji aparatów. Tutaj wszystko musi przebiegać prawidłowo, szczególnie kiedy mówimy o rozłącznikach, czyli naszym flagowym produkcie, który potem ewentualnie zabudowujemy w rozdzielnice średniego napięcia.

Dowiedz się więcej: Rozłączniki wnętrzowe SN – dla bezpiecznych i wytrzymałych sieci rozdzielczych

Jeśli miałby Pan wybrać jeden z elementów swojej pracy i wykonywać go do końca życia, co by to było? Który punkt sprawia dziś Panu największą frajdę?

Myślę, że generalnie praca powinna sprawiać przyjemność. Sukcesem jest to, kiedy człowiek dobrze czuje się w tym, co robi, a do tego pracuje w zgranym, fajnym i doświadczonym zespole. Właśnie dzięki temu mogę dziś uczciwie powiedzieć, że cieszę się ze swojej roli w uesie i właśnie tutaj odnalazłem swój złoty środek.

Od 2008 roku, kiedy zaczął Pan pracę w uesie, minęło już trochę czasu. Na przestrzeni tych wszystkich lat pozostawał Pan na tym samym stanowisku?

Nie. Kiedy związałem się z firmą, byłem jeszcze na etapie studiów i pracowałem normalnie, na częściowym etacie, jako operator pras i urządzeń skrawających, np. prasy lub tokarki. Pracowałem na produkcji, nabierałem doświadczenia. Później, jakieś trzy lub cztery miesiące po studiach, zostałem oddelegowany do pracy w firmie-matce w Niemczech, gdzie pozostałem przez kolejne dwa lata. Na początku zajmowałem się tam kontrolą jakości. Zakładałem wtedy uniform i wszystko sprawdzałem własnoręcznie. Z mojego punktu widzenia to również było bardzo pouczające, podobnie jak późniejsza praca biurowa, w tym pilnowanie procesów i zlecenia produkcyjne.

Przeczytaj również: Droga do awansu w uesa Polska – historia Łukasza Polaka

Mówiliśmy o produktach, za które jesteście odpowiedzialni, natomiast porozmawiajmy chwilę o zespole. Jaką kadrą dysponujecie oraz jakie osoby odnajdą się w uesie?

Jednym z najważniejszych członków naszej kadry jest Piotr, czyli dyrektor działu. Wiele rzeczy nie doszłoby też do skutku, gdyby nie wkład naszej koleżanki Iwony, która pomaga w pracach biurowych. To właśnie osoby, które współtworzą część zarządzającą; pozostali członkowie zespołu to wykwalifikowani pracownicy, którzy znają się na swojej pracy, wykonują ją rzetelnie oraz pomagają dbać o jakość naszych produktów. Uważam, że naszym sukcesem jest zespół. Tak naprawdę tylko dzięki ich wiedzy oraz umiejętnościom możemy dostarczać najlepsze i najbardziej nowoczesne rozwiązania dla naszych klientów.

Dokładność oraz mała ilość błędów, z którymi dzisiaj kojarzymy uesę, też są istotne z punktu widzenia Waszej produkcji?

Oczywiście, jest to bardzo istotne z punktu widzenia naszej produkcji. Mała ilość błędów to wynik szeregu złożonych procesów i procedur, które wdrożyliśmy. Sama dostawa komponentów znajduje się na naprawdę wysokim poziomie. Jednocześnie są to nasze pierwsze widełki wychwytywania ewentualnych błędów. Pilnujemy, żeby wszystko było całkowicie zgodne z tolerancjami i rysunkami. Następnie przechodzimy do procesu samego montażu. Kluczem do sukcesu jest tutaj nasz zgrany, doświadczony zespół. Wszyscy pracownicy czuwają nad tym, aby na tym etapie nie było żadnych pomyłek. Jest to ważne zarówno podczas montażu wstępnego, jak również montażu właściwego, gdzie wstępnie wykonane są już nastawy oraz ustawione parametry. Dopiero wtedy możemy przejść do kompleksowej kontroli mechanicznej, podczas której wszystko jest punkt po punkcie dokładnie sprawdzane i przeglądane. Ostatni krok stanowi kontrola elektryczna. Właśnie wtedy upewniamy się, że urządzenie spełnia wszystkie narzucone normy.

Podsumowując, dokładność uesy to zasługa wiedzy i doświadczenia naszych ekspertów, a także stuprocentowej kontroli, podczas której indywidualnie sprawdzane i testowane jest każde nasze urządzenie.

Właśnie to przynosi Wam efekty w postaci braku reklamacji.

Jest ich znikoma ilość. Oczywiście nigdy się przed nimi całkowicie nie ustrzeżemy, ale staramy się, żeby to był wręcz promil, nie procenty.

Dziękujemy za rozmowę.