02 gru 2021

Stacja transformatorowa dla zakładu produkcyjnego. Realizacja dla firmy Dalpo

Duże inwestycje wymagają bardzo ścisłej współpracy i pilnowania harmonogramu przez każdą ze stron. Dzięki skutecznej synchronizacji działań i dbałości o wysoką jakość produktów oraz usług przez nas i naszych Partnerów, we wrześniu br. dostarczyliśmy stację transformatorową w nowej hali firmy Dalpo. Zobacz, jak przebiegała ta współpraca.

Współpraca, która się klei

Firma Dalpo zajmuje się produkcją materiałów samoprzylepnych od ponad 30 lat. Posiada w tej chwili dwa zakłady produkcyjne: w Niepruszewie oraz w Komornikach. Ze względu na dynamiczny rozwój i konieczność sprowadzania nowych maszyn, zarząd firmy podjął decyzję o rozbudowie zakładu w Niepruszewie o kolejną halę. Budowa ruszyła wiosną 2021 roku. Niedługo potem otrzymaliśmy zapytanie od Inwestora i Projektanta o wykonanie stacji transformatorowej.

Nie było to nasze pierwsze zetknięcie z firmą Dalpo. Stacja transformatorowa marki uesa zasila do dziś zakład produkcyjny w Komornikach. Co sprawiło, że i tym razem inwestor postanowił wybrać nasze rozwiązania? Z pewnością jednym z czynników były doświadczenia związane z poprzednią współpracą:

Kiedy powstaje duża inwestycja, porównuje się oferty z rynku, współpracę, zaangażowanie firm – wyjaśnia Piotr Tyma, Kierownik utrzymania ruchu w firmie Dalpo. – Braliśmy pod uwagę kilku producentów, ale uesa najlepiej wypadła, jeśli chodzi o wsparcie i pomoc. Poprzednia współpraca przebiegała bezproblemowo, według planu. Nie mieliśmy żadnych poślizgów, jeśli chodzi o terminy czy problemów związanych z samym produktem.

Stacja transformatorowa dla zakładu produkcyjnego. Realizacja dla firmy Dalpo Stacja transformatorowa dla zakładu produkcyjnego. Realizacja dla firmy Dalpo

Zgodnie z harmonogramem

Przestrzeganie harmonogramu prac to istotny element każdej dużej inwestycji. Szczególnie w przypadku takiego zakładu, jak Dalpo, gdzie plan musiał uwzględniać aż cztery strony: inwestora, projektanta, wykonawcę oraz producenta stacji, czyli firmę uesa. Każdy zespół miał swoje zadania do wykonania tak, by inwestycja mogła zostać zrealizowana według założonych terminów, umożliwiając start produkcji w zaplanowanym czasie.

Przeczytaj również: Jak działamy w uesa – realizacja dla firmy Hillwood

Projekt stacji transformatorowej przygotował Krzysztof Pierunek, projektant firmy Dalpo. Był to kompleksowy projekt przystosowania urządzeń zasilających do zwiększonego poboru mocy. Objął projekt stacji oddziałowej, a także kabel zasilający od stacji głównej do stacji oddziałowej.

Z Panem Krzysztofem współpracowaliśmy już przy poprzedniej realizacji dla firmy Dalpo. To on postanowił zaproponować nasze rozwiązania inwestorowi i przekonał Zarząd do produktu z naszej firmy.

Pierwszy raz z urządzeniami marki uesa spotkałem się ponad 20 lat temu – mówi Krzysztof Pierunek, Projektant Dalpo. – Zawsze były niezawodne, a współpraca też układała nam się bardzo dobrze. Takie wieloletnie relacje znacząco ułatwiają pracę, ponieważ kiedy pojawiają się ewentualne problemy jeszcze na etapie projektowania, mogę się skonsultować z ekspertami uesa i znaleźć rozwiązanie. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że uesa oferuje też długą gwarancję na swoje produkty, co daje dodatkowe poczucie bezpieczeństwa, że jeśli coś się wydarzy, możemy liczyć na pomoc.

Realizacją projektu zajęliśmy się już w naszym zakładzie. Na terenie firmy uesa są przygotowywane wszystkie urządzenia rozdzielcze i produkty, które mają zostać zainstalowane w stacji transformatorowej. Stacja jest następnie montowana przez naszych ekspertów u Klienta. Pod ten etap Inwestor musi odpowiednio przygotować budowę tak, by nasi specjaliści mieli do niej dostęp i mogli przeprowadzić niezbędne prace. W przypadku Dalpo, wszystko przebiegło perfekcyjnie, jak przy poprzedniej realizacji, dzięki czemu nie musieliśmy zmieniać terminów.

Przeczytaj również: Stacja transformatorowa – jak działa i jak wybrać odpowiednie urządzenie?

Instalacja typowej stacji transformatorowej zajmuje około trzech dni. W przypadku większych urządzeń, montaż może potrwać nawet do pięciu dni. Po podłączeniu wszystkich przyrządów, na teren inwestycji wkroczył Wykonawca. Jego zadaniem było wyprowadzenie kabli średniego napięcia ze stacji, która już znajdowała się na terenie zakładu, podłączenie poszczególnych kabli i sekcji po stronie niskiego napięcia.

Stacja transformatorowa dla zakładu produkcyjnego. Realizacja dla firmy Dalpo Stacja transformatorowa dla zakładu produkcyjnego. Realizacja dla firmy Dalpo

Dzielimy się energią i sukcesami

Sprawny przebieg każdej realizacji to klucz do sukcesu, zarówno po naszej stronie, jak i po stronie naszego Klienta. Dlatego zarówno do terminów, jak i do wysokiej jakości naszych produktów podchodzimy bardzo poważnie. Pod uwagę bierzemy także elastyczność rozwiązań.

W przypadku firmy Dalpo spore znaczenie miał świadomy Inwestor, który wiedział, czego chce, a także bardzo dobry projektant, który wie, jak to zrobić – mówi Łukasz Chełminiak, Dyrektor ds. Klientów w uesa Polska Sp. z o.o. – Wówczas potrzebna jest także nasza wiedza, która pozwala optymalnie dobrać urządzenia – tak, by było to ekonomicznie uzasadnione, ale też, żeby ta inwestycja nie była zamknięta. Żeby stacja była gotowa na ewentualną dalszą rozbudowę. Jak widać na przykładzie Dalpo, taka konieczność może się pojawić i wtedy nasze urządzenia muszą jej sprostać.

Szukasz zaufanego Partnera, który zadba o dobrą energię w Twoim zakładzie? Skontaktuj się z nami i sprawdź, co możemy Ci zaoferować.