08 lip 2021

Jak działamy w uesa – realizacja dla firmy Hillwood

W czerwcu nasza ekipa stacjonowała w Skwierzynie, gdzie dostarczaliśmy dwie stacje dwutransformatorowe dla inwestycji dużego gracza na rynku hal magazynowych - Hillwood.

Zasilanie dla hali 130 000 mkw

Zlecenie na zaprojektowanie i przygotowanie stacji transformatorowych otrzymaliśmy od naszego Partnera, firmy Enerwat, z którą współpracowaliśmy już przy podobnych inwestycjach. Naszym zadaniem było przygotowanie rozwiązania, które pozwoli zasilić halę magazynowo-logistyczną o powierzchni 130 000 mkw. Na miejsce realizacji dostarczyliśmy dwie stacje dwutransformatorowe. W każdej z nich znajdują się dwa transformatory: jeden o mocy 1250 kVA i drugi o mocy 1000 kVA. Stacje są przygotowane do tego, by zapewnić 100% zapotrzebowania energii na zasilanie tak dużego obiektu.

Czy ta realizacja była dla nas wyzwaniem? Na to pytanie odpowiada nasz Dyrektor ds. Klientów, Jacek Pietrzyk, który nadzorował prace na miejscu:

Każda budowa stacji jest wyzwaniem. Jest to kwestia solidnego przygotowania od samego początku. Od momentu, kiedy zaczynamy ofertować, poprzez projektowanie stacji i uzgadnianie wyposażenia, aż po samą realizację. Instalacja stacji na miejscu też jest elementem dosyć skomplikowanym logistycznie, ponieważ wymaga zapewnienia dźwigów, samochodów, obsługi, bezpieczeństwa.

stacje transformatorowe dla hali magazynowo-logistycznej stacje transformatorowe dla hali magazynowo-logistycznej realizacja
Jacek Pietrzyk, Dyrektor ds. Klientów, uesa Polska SP. z o.o.

Współpraca z firmą Enerwat

Firma Enerwat pracuje na miejscu już od marca. Planowany termin oddania inwestycji przypada na połowę września. Czasu jest więc niewiele, a – jak podkreśla Inżynier budowy firmy Enerwat, Gustaw Kostka – wpasowanie się w harmonogram budowy jest zawsze największym wyzwaniem, a jednocześnie koniecznością:

W hali realizujemy instalacje elektryczne, instalacje sygnalizacji pożaru, a także wszystkie roboty ziemne, związane z infrastrukturą elektryczną. Jest to jedna z naszych większych realizacji i to, co jest w takich przypadkach najważniejsze, to odpowiednie zaplanowanie prac z wyprzedzeniem. Dostawa stacji czy wyposażenie hali musieliśmy zaplanować tak, by dostosować nasz harmonogram do harmonogramu budowy. W miarę, jak hala powstaje, jak rośnie cała konstrukcja, my musimy wstrzelić się z terminem, by zakończyć prace na czas.

Czy nasza terminowość to jedyny powód, dla którego współpraca z firmą Enerwat przebiega tak sprawnie? O tym, co nasi Partnerzy cenią w uesie, mówi Mateusz Szczurowski, Inżynier budowy:

Z firmą uesa współpracowaliśmy już przy podobnej realizacji w Oleśnicy oraz w Krajkowie, koło Wrocławia. W tym przypadku uesa dostarcza stacje transformatorowe wraz z osprzętem w środku oraz z pełną dokumentacją techniczną. Ekipa zna się na swojej robocie, zawsze przyjeżdża na czas, a co najważniejsze – możemy liczyć na to, że rozwiąże wszelkie problemy, które mogą się pojawić już na miejscu. Jeśli mamy pomysł, jak coś udoskonalić, uesa zawsze szuka rozwiązań i dostarcza je zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Myślę, że nad kolejną realizacją również współpracować będziemy z uesą.

stacje transformatorowe dla hali magazynowo-logistycznej stacje transformatorowe dla hali magazynowo-logistycznej
Gustaw Kostka i Mateusz Szczurowski, Inżynierowie budowy firmy Enerwat

Stacja transformatorowa z wyposażeniem

Ważną częścią naszej pracy jest skrupulatne przygotowanie projektu stacji, które mają spełniać określone wymagania. Na miejsce realizacji przyjeżdżamy z elementami gotowymi do jej złożenia tak, by wykonawca mógł jedynie podpiąć pod gotową stację zasilanie.

Jesteśmy więc odpowiedzialni za wyposażenie stacji, jej oprzewodowanie, zamontowanie rozdzielnic, transformatorów oraz pozostałej aparatury. Tym, co wyróżnia nas spośród innych podwykonawców, to sprawdzone rozwiązania, oferowane przez wiodących producentów na rynku. To również terminowa ekipa, która doskonale zna nasze produkty i ma wysokie kwalifikacje, pozwalające zapewnić najlepszą jakość wykonania.

stacje transformatorowe dla hali magazynowo-logistycznej stacje transformatorowe dla hali magazynowo-logistycznej
Stacja dwutransformatorowa dla hali magazynowo-logistycznej Hillwood

Szukasz zaufanego partnera? Skontaktuj się z nami i sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić.