19 lip 2023

Rozwijamy się: produkcja rozdzielnic i budowa nowej hali

Ubiegły rok nauczył nas szybkiego reagowania na zmiany na rynku wynikające z transformacji energetycznej. Ciągle zwiększające się zapotrzebowanie na rozdzielnice stacyjne niskiego napięcia spowodowało, że w dotychczasowej lokalizacji przy ul. Traugutta w Lubsku zaczęło brakować nam miejsca.

Stąd też konieczność przeprowadzki do większej hali przy ul. Reymonta, która jeszcze kilka miesięcy wcześniej była wynajmowana innemu podmiotowi. W czerwcu zakończyliśmy przeprowadzkę, która odbyła się niejako „na żywym organizmie”, tzn. bez obniżenia produkowanych ilości i z zachowaniem wysokiego poziomu jakości.

Zmieniliśmy przestrzeń, ale nie zmieniliśmy naszych przyzwyczajeń

Dokładnie tak, jak w poprzedniej hali, przy ul. Reymonta panują te same zasady współpracy i bezpieczeństwa.

Więcej o tym, jak wygląda bezpieczeństwo i higiena pracy w uesa Polska przeczytasz w naszym wpisie: Zasady bezpieczeństwa pracy i higieny w uesie – UESA | Stacje Transformatorowe | Rozdzielnice nn i SN | Automatyka Przemysłowa

W naszym zakładzie utrzymujemy stały nadzór nad warunkami pracy, zgodnie z przepisami dotyczącymi ochrony środowiska pracy. Regularnie analizujemy wyniki monitoringu i dzielimy się nimi z zespołem. W przypadku konieczności podejmujemy odpowiednie działania mające na celu dalsze zmniejszenie ryzyka wypadków, chorób zawodowych oraz poprawę ogólnego stanu zdrowia pracowników. To szczególnie ważne w branży, w której działamy.

W dotychczasowej lokalizacji przy ul. Traugutta nadal produkujemy rozłączniki i rozdzielnice średniego napięcia jak i drzwi i kraty wentylacyjne do stacji transformatorowych. Rozwijamy tu także produkcję rozdzielnic z półpośrednim pomiarem energii elektrycznej.

To nie koniec zmian

Nie tylko przenosimy produkcję, ale także rozpoczęliśmy budowę zupełnie nowej przestrzeni produkcyjno-magazynowej. Za nami etap montażu stalowej konstrukcji hali. To kolejna niezbędna inwestycja, by sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na nasze produkty.

Sytuacja na rynku jest bardzo dynamiczna, stąd też ciągle rozważamy rożne warianty ostatecznego zagospodarowania powstającego obiektu. Na pewno odbywać się tam będzie produkcja urządzeń do rozdziału energii elektrycznej na niskim napięciu. Będą to rozdzielnice przemysłowe lub stacyjne. Nie wykluczamy też rozpoczęcia w tym miejscu produkcji stacji ładowania samochodów elektrycznych. Wszystko okaże się w najbliższych miesiącach.

Przeniesienie produkcji do nowej hali oraz budowa kolejnej przestrzeni produkcyjno-magazynowej stanowią kamienie milowe w rozwoju naszej firmy. Wierzymy, że dzięki nowym inwestycjom będziemy w stanie jeszcze lepiej sprostać wymaganiom naszych klientów i dążyć do dalszego wzrostu na rynku energetycznym.