10 cze 2021

Płatne praktyki letnie w uesa – dlaczego warto?

Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi szansa dla młodych ludzi, by na kilka tygodni dołączyć do naszego zespołu. Co oferujemy uczniom i studentom, którzy skorzystają z programu wakacyjnych praktyk? Sprawdź.

Szansa na zdobycie doświadczenia

Najważniejszą korzyścią, jaką oferujemy młodym osobom, jest oczywiście poszerzenie wiedzy zdobytej w szkole i na uczelni poprzez doświadczenie. Firma uesa specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań z zakresu energetyki, automatyki przemysłowej, elektromobilności. Naszą siłą są nowoczesne technologie i najwyższej jakości komponenty, ale także kadra zaangażowanych ekspertów, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i z cierpliwością wprowadzają do obowiązków.

Pracujemy w rodzinnej, przyjaznej atmosferze. Dołączając do nas na czas wakacji, stajesz się częścią naszego zespołu. Możesz korzystać z naszego wsparcia, zadawać pytania, rozwijać swoje umiejętności pod okiem specjalistów. Jesteś jednym z nas.

„Zakres praktyk, oferowany przez firmę uesa, jest nieoceniony. Dzięki nim szkoła rozwinęła swoją ofertę o zajęcia praktyczne. Uczniowie bardziej je doceniają, podobnie jak współpracę z osobami z branży. Jest to idealne połączenie teorii z praktyką”.
Łukasz Ziemba, Zespół Szkół Technicznych w Lubsku

Program praktyk skrojony na Twoje potrzeby

Przychodząc na praktyki do zakładu uesa, możesz liczyć na wsparcie opiekuna, który zadba o Twój rozwój. Sprawdzi Twoje umiejętności i wiedzę, dostosowując zadania oraz obowiązki do Twoich możliwości oraz potrzeb. Być może lubisz wyzwania? Postaramy się znaleźć dla Ciebie pracę, która pomoże Ci się rozwijać. Wiesz, w których obszarach chcesz zdobywać wiedzę? Powiedz o tym opiekunowi – znajdzie dla Ciebie odpowiednie stanowisko.

„W zależności od wiedzy teoretycznej i doświadczenia danego praktykanta staramy się, jako osoby odpowiedzialne za przebieg praktyk, kierować młodzież do czynności, którym będą umieli po niezbędnym szkoleniu stanowiskowym podołać. Stopniowo zwiększa się wymagania, jak i obszary działań oraz zadań powierzane praktykantom. Dla urozmaicenia oraz płynności ciągłości nauki praktykantów przesuwa się na inne stanowiska, obszary, działy w firmie. W praktyce to tylko od zaangażowania ucznia lub studenta zależy, jak szeroko i jak szybko pozna całą firmę, strukturę organizacyjną, zależności oraz charakter naszej działalności”.
Ryszard Fabiańczyk, Kierownik Działu Wytwarzania, Specjalista ds. BHP, Opiekun praktyk w firmie uesa

Opinia pracodawcy, a może zatrudnienie?

Obecny rynek pracy jest bardzo dynamiczny, a jego oblicze zmienia się z dekady na dekadę. Jedna rzecz jest jednak stała – doświadczenie jest zawsze w cenie, zarówno z punktu widzenia pracodawcy, jak i samego kandydata. Program letnich praktyk umożliwia młodym osobom zmierzenie się z codziennymi i typowymi obowiązkami elektryka, elektromontera, projektanta sieci elektrycznych czy systemów automatyki przemysłowej. Pozwala także poznać funkcjonowanie firmy i rozszerzyć własną wiedzę o rynku pracy oraz możliwościach, jakie oferuje.

„Praktyki pomogły mi zdobyć spore doświadczenie, co daje przewagę na rynku pracy. Podczas praktyk wypracowaliśmy sobie również dobrą opinię u pracowników, co pozwoliło zostać w firmie na dłużej. Praktyki letnie to na pewno bardzo dobry sposób na zarobek dla młodych osób, natomiast jest to też idealna okazja, by zyskać opinie u pracodawcy, a kto wie czy nie odwdzięczy się on możliwością zatrudnienia”.
Rafał Zawała, Pracownik uesa, były praktykant

Z programu praktyk korzystamy również my, jako firma. Możemy dzięki nim poznać młodych ludzi, ich oczekiwania i ambicje. Szczególnie pracowite osoby chętnie witamy później jako naszych stałych pracowników. Bez względu jednak na to, czy praktykant będzie zainteresowany dalszą współpracą czy nie, z pewnością może liczyć na rekomendacje swojego opiekuna i firmy uesa.

„Bardzo chętnie zatrudniamy osoby, które wcześniej odbywały staże lub praktyki w naszej firmie. Są to osoby, które dały się już poznać, jak też znają nasze wymagania i ofertę, jaką dla nich mamy. Najważniejszą cechą kandydata do przyjęcia w szeregi naszego zespołu jest chęć do pracy i uczenia się, nabierania doświadczenia zawodowego”.
Ryszard Fabiańczyk, Kierownik Działu Wytwarzania, Specjalista ds. BHP, Opiekun praktyk w firmie uesa

Współpraca biznesu z placówkami edukacyjnymi

W naszym zakładzie swoje umiejętności miała okazję rozwijać już ponad setka osób uczących się – od pierwszej klasy szkoły branżowej pierwszego stopnia, poprzez technikum, po studia kierunkowe. To dla nas cenne doświadczenie, ponieważ pozwala nam utrzymywać relacje z placówkami edukacyjnymi i przyczyniać się do rozwijania wiedzy młodych osób u progu ich kariery zawodowej. Współpracujemy w tym celu ze szkołami oraz uczelniami, działającymi w naszym regionie.

Współpraca między lokalnymi firmami a placówkami edukacyjnymi jest konieczna dla prawidłowego rozwoju szkolnictwa zawodowego. Uczniowie nie maja możliwości poznania nowych technologii, maszyn, urządzeń w szkole. Dzięki praktykom zawodowym na rynek trafiają bardzo dobrze, praktycznie wykształceni absolwenci, przygotowani zawodowo, teoretycznie i praktycznie do pełnienia ról zawodowych”.
Łukasz Ziemba, Zespół Szkół Technicznych w Lubsku

Edukacja nie kończy się zresztą na szkole. Naszych pracowników wspieramy szkoleniami wewnętrznymi oraz zewnętrznymi, a także oferujemy możliwość dofinansowania dalszej nauki na studiach.

„Kiedy pojawiła się możliwość studiowania, zgłosiłem się do Dyrektora Generalnego, Marka Chromika, z pytaniem, czy byłaby możliwość finansowania studiów. Dyrektor zaoferował warunki umowy, bardzo korzystne dla obu stron. Obecnie jestem na 5 semestrze studiów, a współpraca w ramach szkolenia zaczyna spełniać założone cele.”
Rafał Zawała, Pracownik uesa, były praktykant


Jesteś uczniem lub studentem kierunku związanego z profilem naszej działalności? Chcesz dołączyć do naszego zespołu na czas wakacji? Zadzwoń lub napisz:
tel.: +48 68 372 50 00
e-mail: centrala@uesa.pl

Zobacz, co jeszcze oferujemy naszym pracownikom. Przejdź do zakładki Kariera.