11 lut 2021

Elektrownia KGHM ZANAM ze stacją uesa

W lutym została oddana do użytku w pełni zautomatyzowana, innowacyjna elektrownia KGHM ZANAM, wykorzystująca do działania odnawialne źródła energii.

Pierwsza w Polsce elektrownia w technologii 4.0

KGHM Polska Miedź S.A. postawiła na czystą energię. Zgodnie ze strategią rozwoju, do 2030 roku planuje ona połowę zapotrzebowania na energię pokryć z własnych źródeł, w tym ze źródeł odnawialnych. Krokiem milowym ku realizacji tych założeń było powstanie innowacyjnej w skali kraju elektrowni fotowoltaicznej opartej o technologię 4.0.

Elektrownia ma moc 3 MWp i zaspokoi niemal w połowie zapotrzebowanie na energię elektryczną legnickiego zakładu ZANAM-u. Roczny poziom produkowanej energii wyniesie około 3 GWh. Oprócz tego obiekt został wyposażony w takie nowoczesne rozwiązania, jak wirtualna dyspozytornia czy nowoczesny System Monitoringu Wysokiej Rozdzielczości, umożliwiający precyzyjną diagnostykę stanu technicznego przez całą dobę. Do monitoringu stanu technicznego panelu fotowoltaicznych oraz inwerterów wykorzystywane są algorytmy analityczne oparte na technologii Big Data, Machine Learning oraz sztucznej inteligencji.

Niezawodna stacja od uesa Polska Sp. z o.o.

Cieszymy się, że firma uesa mogła mieć swój udział w powstaniu tak istotnego obiektu w drodze do wykorzystania zielonej energii. Specjalnie pod tę inwestycję zaprojektowaliśmy i stworzyliśmy stację transformatorową 6/0,4kV. Jak zawsze, kierowaliśmy się wysokimi standardami niezawodności, wyposażając urządzenie w najlepszej klasy komponenty oraz innowacyjne rozwiązania, które nadążają za wysokimi wymaganiami tak nowoczesnej elektrowni.

Realizacja była dla nas ciekawym wyzwaniem, nie tylko ze względów technicznych, ale również z uwagi na termin dostawy. Po raz kolejny udowodniliśmy sobie, że nie ma dla nas rzeczy niemożliwych.

Szukasz nowoczesnych i niezawodnych rozwiązań? Skontaktuj się z nami.