- Wyprowadzenie mocy z biogazowni.
- Zapewnienie gwarantowanego napięcia bez względu na pracę generatora.
Do poznańskiej uczelni dostarczyliśmy stację transformatorową na potrzeby biogazowni.
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
Foto: Głos Wielkopolski
Dostawa stacji transformatorowej UES-K 192/282 na potrzeby biogazowni znajdującej się w Rolniczo-Sadowniczym Gospodarstwie Doświadczalnym.
Instalacja uruchomiona w 2019 roku w Przybrodzie nazywana jest biogazownią III generacji. Może fermentować prawie wszystko, poza drewnem i jego pochodnymi. Sprawność teoretyczna biogazowni wynosi 97%, czyli ok. 8,5 tys. godzin. Natomiast wydajność, w porównaniu do standardowych biogazowni zasilanych kiszonką kukurydzianą, jest wyższa o 25-27%. Jako wsad do biogazowni można zastosować obornik, gnojownicę, wytłoki warzywno-owocowe oraz inne odpady przetwórstwa rolno-spożywczego. W bioelektrowni zastosowano technologię Dynamic Biogas, która oferuje zaawansowane rozwiązania w procesie fermentacji.
Instalacja Uniwersytetu Przyrodniczego to przykład gospodarki obiegu zamkniętego. Nie tylko przetwarza odpady rolnicze, ale również dezodoryzuje je. Oprócz tego ogranicza emisję dwutlenku węgla – biogazownia ma pod tym względem zaoszczędzić środowisku około 6,8 tys. ton dwutlenku węgla rocznie.