NORD Napędy Sp. z o.o.

Naszym największym wyzwaniem przy tej realizacji była integracja naszych urządzeń z już istniejącymi urządzeniami pomiarowymi różnych producentów.

2018
https://www.uesa.pl/wp-content/uploads/2021/04/nord-duze-dwa.jpg
Inwestor

NORD Napędy Sp. z o.o. oddział w Nowej Soli

Usługa

System zarządzania zużyciem mediów przemysłowych.

Zakres realizacji objął stworzenie systemu zarządzania energią elektryczną:
  • Monitorowanie parametrów elektrycznych w ponad 100 punktach pomiarowych SN i nn wraz z monitoringiem temperatur w rozdzielniach.
  • Montaż urządzeń pomiarowych i dobór rozwiązań w zakresie integracji istniejących instalacji.
Opinia klienta

„System zarządzania energią wdrożony przez firmę UESA dostarcza nam precyzyjną informację odnośnie zużycia energii przez park maszynowy oraz energochłonne instalacje przemysłowe, takie jak oświetlenie, wentylacja czy klimatyzacja. Dodatkowy pomiar temperatury w każdej z rozdzielnic pozwala zapobiegać ewentualnym awariom dzięki systemowi alarmowania. Z wykorzystaniem narzędzi systemu jesteśmy w stanie śledzić i optymalizować koszty energetyczne wytwarzanych przez nas produktów. Precyzyjna analiza procesów i dokładna znajomość zapotrzebowania na media pozwala poszerzać wiedzę konieczną do obniżania kosztów. Znaczącą korzyścią jest otwartość i kompatybilność systemu. W chwili obecnej system jest wykorzystywany jest głównie do monitoringu zużycia energii elektrycznej, ale w planach jest rozbudowa systemu o zużycie pozostałych mediów produkcyjnych oraz monitorowanie stanu pracy i efektywności parku maszynowego.”

Marcin Gniewczyński, Koordynator ds. UR i budynku, NORD Napędy

NORD Napędy Sp. z o.o. oddział w Nowej Soli